Dr n. med. Małgorzata Stefańska

Jestem doktorem nauk medycznych, lekarzem neonatologiem i pediatrą, a prywatnie mamą czwórki dzieci, przybraną ciocią wielu wcześniaków i założycielką bloga panidoktor.com.pl. Praca to moja pasja, a mali pacjenci to wielka miłość. Przez wiele lat pracowałam w Klinice Intensywnej Terapii i Wad Wrodzonych Noworodka i Niemowlęcia w ICZMP w Łodzi. Obecnie jestem ordynatorem oddziału neonatologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. W latach 2014-2019 byłam Wojewódzkim Konsultantem w dziedzinie neonatologii dla województwa podkarpackiego. Posiadam także dyplom z Etyki Lekarskiej i Opieki Medycznej, zdobyty na studiach podyplomowych, prowadzonych przez Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz L'Universite Paris-Est Marne-la-Vallee w Paryżu. Jestem pomysłodawcą i współorganizatorem Centrum Medycznego Holisfera w Rzeszowie, gdzie przyjmuję noworodki i starsze dzieci. Wykonuję kompleksowe badania, w tym m.in.: przeprowadzę pełną diagnostykę neonatologiczną oraz badanie pediatryczne, bezpiecznie i precyzyjnie podetnę wędzidełko podjęzykowe, udzielę porady laktacyjnej, pochylę się nad żółtaczką noworodkową, przeanalizuję i omówię szczegółowo wyniki badań, pomogę w rozszerzeniu diety, ocenię rozwój psychoruchowy maluszka, zaplanuję indywidualny kalendarz szczepień, zajmę się bólem gardła, brzuszka i uszka, a także pozostałymi infekcjami, wykonam podstawowe badanie USG. Jestem również doradcą laktacyjnym i propagatorem zdrowego stylu życia. Zajmuję się problemami z karmieniem piersią i wyjaśniam rodzicom, dlaczego mleko matki jest najlepszym pokarmem dla dziecka. Niezależnie od tego, z jakimi problemami zdrowotnymi zmaga się Wasze dziecko, czy jest wcześniakiem, ma katar, wrodzone wady, czy może tylko martwi Was coś w jego zachowaniu, to drzwi gabinetu w Holiesfera są zawsze otwarte.

lek. Katarzyna Lisak - Gurba

Jestem absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dyplom i tytuł lekarza otrzymałam w roku 2011. Specjalizację w dziedzinie neonatologii uzyskałam pracując w Klinice Noworodków z Intensywną Opieką Medyczną Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. F. Chopina w Rzeszowie. Doświadczenie w udzielaniu pomocy w karmieniu piersią zbierane przez kolejne lata pracy z małymi pacjentami i ich mamami, zaowocowało uzyskaniem przeze mnie w 2018 roku tytułu Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego (CDL). Obecnie łączę pracę w Klinice Noworodków z udzielaniem porad laktacyjnych i neonatologicznych w poradniach specjalistycznych oraz pracą na rzecz działającego przy Klinice Banku Mleka Kobiecego. Poza medycyną, w momentach kiedy bycie mamą jest odrobinę mniej pochłaniające, szczególnie bliskie są mi literatura 
‌i taniec.

lek. Kamil Gierek

Specjalista neonatolog. Od 9 lat opiekuję się ciężko chorymi noworodkami w Klinice Intensywnej Terapii Noworodka. W Poradni neonatologicznej czuwam nad prawidłowym rozwojem małych dzieci oraz rozwiązuje ich zdrowotne problemy. Wykonuję badania ultrasonograficzne: przezciemiączkowe, jamy brzusznej, serca, płuc oraz kanału kręgowego u dzieci. Od 5 lat szkolę personel medyczny oraz całe rodziny w resuscytacji noworodków oraz niemowląt. Moją pasją jest nauka gry na gitarze.

lek. med. Jan Gdula

Jestem specjalistą neonatologii i pediatrii. Leczę dzieci od 30 lat, dodatkowo wykonuję również badania ultrasonograficzne noworodków i małych dzieci. Moje hobby to motoryzacja. 

Dr n. med. Katarzyna Dąbek

 Jestem lekarzem specjalistą w dziedzinie neonatologii, w trakcie specjalizacji z pediatrii. Na co dzień pracuję w Oddziale Noworodków Centrum Medycznego w Łańcucie oraz dyżuruje w Klinice Noworodków z Intensywną Opieką Medyczną Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie. W 2010 roku ukończyłam I Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W roku 2017 uzyskałam tytuł specjalisty oraz obroniłam pracę doktorską w dziedzinie medycyny. W 2018 roku ukończyłam studia podyplomowe z bioetyki na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i obroniłam pracę dyplomową. W 2019 roku uzyskałam tytuł certyfikowanego doradcy laktacyjnego. Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w Klinice Noworodków SPSK nr 1 w Lubinie (2010-2014), w CM Curate w Lubartowie (2012-2014), a następnie od 2014 roku w Klinice Noworodków z Intensywną Opieką Medyczną KSW nr 1 w Rzeszowie. Od 2018 roku współpracuję z Hospicjum Perinatalnym w Rzeszowie. W latach 2019-2021 pracowałam również w Poradni Laktacyjnej przy KSW nr 1 w Rzeszowie. W poradni Laktacyjnej udzielam porad, konsultuje skrócone wędzidełka języka oraz wykonuje zabieg frenulotomii. Ponadto wykonuję badania USG u noworodków. W 2020 roku uzyskałam uprawnienia do kwalifikacji pacjentów do szczepień ochronnych w ramach certyfikowanego centrum medycyny podróży. Z ciekawości zawodowej oraz chęci niesienia pomocy moim pacjentom nieustannie się dokształcam uczestnicząc w kursach, szkoleniach, konferencjach. W prywatnym życiu lubię wypoczywać w górach (bo najpiękniejsze widoki zaczynają się powyżej 2000 m.n.p.m. ) oraz czytać książki (również te niemedyczne).

lek.  Sabina Zaborniak

Jestem lekarzem specjalistą pediatrii, aktualnie dodatkowo odbywam kolejne szkolenie specjalizacyjne z zakresu neonatologii. Ukończyłam II Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w 2011roku. W 2018 roku uzyskałam tytuł specjalisty pediatrii. Od 2012 roku pracuję z dziećmi w różnym wieku, początkowo w Szpitalu Powiatowym w Mielcu, a od 2014 roku dodatkowo z noworodkami oraz wcześniakami w ramach Kliniki Noworodków z IOM w Rzeszowie. Nieustannie się dokształcam uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach, kursach , a od 2020 roku największym źródłem wiedzy i praktyki dla mnie jest mój mały syn, dzięki któremu mogę moją dotychczasową wiedzę skonfrontować z realiami bycia mamą.

Katarzyna Gmur

Jestem absolwentką kursów NDT Bobath Basic oraz NDT Bobath Baby, oraz wielu innych szkoleń doskonalących mój warsztat pracy jak i kursów diagnostycznych (TIMP, NBAS Brazelton). Moje całe doświadczenie zawodowe (ponad 15 lat) związane jest z pracą z dziećmi. Swoją drogę zawodową rozpoczęłam w Ośrodku Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczym gdzie pracowałam z dziećmi z różnymi rodzajami niepełnosprawności, co uważam, w dużym stopniu ukształtowało mnie jako terapeutę. Moje doświadczenie zawodowe to też praca w ośrodkach wczesnej interwencji oraz stowarzyszeniu na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Obecnie pracuje m.in. w Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka gdzie każdego dnia uczę się jak jeszcze lepiej wspierać rozwój pacjentów tych najmniejszych.

Małgorzata Szarek-Ziobro

Jestem neurologopedą i oligofrenopedagogiem. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje, by móc prowadzić jak najefektywniejszą terapię, zmierzającą do uzyskania szeroko pojętej komunikacji dziecka z otoczeniem. Opracowuję systemy komunikacji alternatywnej i wspomagającej AAC. Holistyczne podejście do pacjenta pomaga mi skutecznie rozwiązywać problemy logopedyczne i rozwojowe najmłodszych pacjentów. Jestem terapeutą karmienia, certyfikowanym instruktorem Masażu Shantala, terapeutą miofunkcjonalnym. W swojej pracy wykorzystuję wiedzę i umiejętności praktyczne zdobyte podczas wielu szkoleń, między innymi: NBAS-skala oceny zachowania noworodka wg Brazeltona, Integracja odruchów ustno-twarzowych wg S. Masgutowej,  Monachijska Funkcjonalna Diagnostyka Rozwojowa, Elastyczny Terapeutyczny Taping zgodnie z podejściem Ester de Ru, Zaburzenia funkcji oralnych, problemy żywieniowe, dysfagia w świetle metody NDT Bobath.