Katarzyna Żuraw

Neurologopeda, terapeuta EEG Biofeedback, certyfikowany Terapeuta Miofunkcjonalny, Terapeuta Ręki, Certyfikowany Terapeuta Emphaty Dolls. Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej na kierunku neurologopedia oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku logopedia. Jako logopeda posiada 8-letnie doświadczenie zawodowe, pracuje m.in. w Ośrodku Wczesnej Interwencji w Rzeszowie, współpracuje ze szkołami, prywatnymi poradniami oraz prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne w kilku rzeszowskich przedszkolach. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci z wadami artykulacyjnymi, z opóźnionym rozwojem mowy, terapią dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, z zaburzeniami neurologicznymi, afazją i wadami genetycznymi. Konsultuje noworodki i niemowlęta oceniając ich odruchy ze sfery orofacjalnej, budowę anatomiczną jamy aparatu artykulacyjnego oraz umiejętności niemowlęcia leżące u podstaw rozwoju mowy i komunikacji. Na małego pacjenta patrzy holistycznie, łączy w całość, nie dzieli na części. Pracuje wieloma metodami i podejściami, zawsze dobierając je indywidualnie do swojego podopiecznego m.in. Attention Autism, metoda werbo-tonalna, metoda symulatniczno-sekwencyjna, terapia neurobiologiczna, metoda Dobrego Startu, metoda Weroniki Sherborne, kinesiotaping ( w pedejściu ETT-HNO Elastic Therapeutic Taping), terapia miofunkcjonalna, terapia ustno-twarzowa). Jest pasjonatką wykorzystywania w terapii małych dzieci logorytmiki oraz oddziaływań polisensorycznych. Wyznaje pracę w duchu Self-Reg i Pozytywnej Dyscypliny. Najczęściej możecie ją spotkać pracującą na podłodze. Nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności na konferencjach, warsztatach i szkoleniach zgodnie z mottem: „Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean”. (Isaac Newton) 

Ewa Stanek

 Jestem fizjoterapeutą, certyfikowanym terapeutą metod Ndt Bobath, Ndt Bobath Baby, PNF oraz trójpłaszczyznowej manualnej terapii wad stóp na podstawach neurofizjologicznych wg Barbary Zukunft Huber. Ukończyłam również szereg innych kursów i szkoleń o tematyce pediatrycznej. Przez 14 lat pracy zawodowej związana byłam z Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Rzeszowie, gdzie zdobywałam doświadczenie pracy z dziećmi z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. Od wielu lat pracuję również w Stowarzyszeniu Titum, wspierającym rozwój dzieci. Obecnie spotkać mnie można w Ośrodku Wczesnej Interwencji, gdzie zajmuję się niemowlętami i małymi dziećmi z zaburzeniami napięcia mięśniowego, opóźnieniem psychoruchowym i zespołami genetycznymi. W swojej pracy zawodowej stawiam na dobry kontakt z dzieckiem i jego rodzicami, a opracowany przeze mnie plan terapii dostosowuję do ich możliwości i potrzeb, tak by wykonywane ćwiczenia stawały się przyjemnością.

Mariusz Wodecki

Absolwent Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, w której uzyskał tytuł licencjata fizjoterapii oraz Policealnej Integracyjnej Szkoły Masażu w Krakowie gdzie uzyskał tytuł masażysty. Posiada ponad 15- letnie doświadczenie zdobyte podczas pracy w ośrodkach rehabilitacyjnych dla dzieci oraz osób dorosłych. W swojej pracy wykorzystuje wiele metod specjalistycznych m.in. metody: PNF, NDT Bobath dla dorosłych, terapię manualną, kinezjotaping, terapią mięśniowo – powięziową, integracją blizn z siecią powięziową, osteopatią w pediatrii. Uczestniczył w szeregu szkoleń z zakresu fizjoterapii, osteopatii oraz masażu, ciągle podnosi swoją wiedzę i umiejętności by móc bardziej efektywnie pomagać swoim pacjentom w powrocie do pełnej sprawności. Aktualnie uczestniczy w szkoleniu koncepcji Castillo Moralles w Wrocławiu, która ukierunkowana jest na terapię sensomotorycznych i ustno - twarzowych zaburzeń u niemowlaków, dzieci i dorosłych  Zajmuje się rehabilitacją dzieci z zaburzeniami rozwoju, wadami postawy (skoliozy, plecy okrągłe, płaskie, wady stóp, kolan), rehabilitacją ortopedyczną osób z dolegliwościami kręgosłupa oraz stawów obwodowych w wyniku przeciążenia i urazów oraz neurologiczną osób dorosłych. W swojej pracy specjalizuje się w pracy na bliznach oraz w porażeniu nerwu twarzowego.

Magdalena Kawa-Szary

Jestem absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku dietetyka. Dyplom magistra uzyskałam w 2017 roku. Obecnie stale poszerzam swoją wiedzę na studiach podyplomowych z psychodietetyki (WSB w Gdańsku), kursach, szkoleniach i warsztatach. Od 2018 roku pracuję zawodowo pomagając zarówno dzieciom jak i osobom dorosłym wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, a przy tym dążyć do osiągnięcia pożądanej masy ciała. Staram się szukać dla swoich podopiecznych takich rozwiązań, aby dieta nie kojarzyła się z pasmem wyrzeczeń i zakazów. W 2020 roku zostałam Mamą, co pozwoliło mi na zagłębienie się w zagadnieniach rozszerzania diety i szeroko pojętego macierzyństwa. W wolnych chwilach lubię wypić dobrą kawę, poczytać książkę, uwielbiam tańczyć i układać puzzle.

Marta Zygmunt

Jestem magistrem fizjoterapeutką, absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na wydziale fizjoterapii, certyfikowanym terapeutą metody NDT-Bobath, Medek, PNF, RCM, trójpłaszczyznowej terapii manualnej wad stóp u dzieci, instruktorem masażu Shantala. Ukończyłam również szereg innych kursów i szkoleń o tematyce pediatrycznej. Od ponad 17 lat pracuję z dziećmi. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas pracy w szpitalu, na oddziale rehabilitacji dziennej dzieci i niemowląt, oraz w ośrodkach rehabilitacyjnych. Moi pacjenci najczęściej to niemowlęta i dzieci z zaburzeniami napięcia mięśniowego, opóźnieniem psychoruchowym, dysfunkcjami neurologicznymi i wadami genetycznymi.

dr n. o zdr. Dorota Bassara-Nowak

Jestem doktorem nauk o zdrowiu, położną i Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym. Pracuję na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Psychologii Collegium Medicum Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz w Szkole Rodzenia i Karmienia Lakta Vita w Rzeszowie. Od lat jestem zawodowo związana z tematyką żywienia i opieki okołoporodowej. Chętnie pomogę w trudnościach w karmieniu piersią i laktacji.

Katarzyna Lewko-Ślusarczyk

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą. Ukończyłam Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej we Wrocławiu na kierunku psychologia kliniczna oraz 4- letnie szkolenie z zakresu psychoterapii systemowej w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Od ponad dekady zbieram doświadczenie zawodowe m.in. w pracy w Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Psychologicznej, Zakładzie Opiekuńczo - Lecznicznym, Szpitalu Chorób Płuc oraz stowarzyszeniach zajmujących się pomocą dzieciom i ich rodzinom. Uczestniczę w licznych konferencjach oraz szkoleniach, dzięki którym zdobywam wiedzę oraz doskonalę swój warsztat pracy. Prowadzę psychoterapię indywidualną, rodzin oraz par. W mojej pracy staram się wspierać innych w zakresie radzenia sobie z trudnościami emocjonalnymi oraz rozwojowymi. Pomagam osobom doświadczającym kryzysów życiowych (śmierci bliskiej osoby, choroby, rozwodu, trudności w pracy lub szkole). Pracuję z rodzinami w zakresie wsparcia kompetencji wychowawczych, wsparcia rozwoju psychologicznego dzieci oraz poprawy relacji w rodzinie. W celu lepszej diagnozy oraz pomocy współpracuję ze specjalistami z innych dziedzin m.in. psychiatrii, neurologii, fizjoterapii, neurologopedii, pedagogiki, chirurgii dziecięcej. Moją pracę poddaję stałej superwizji. Zapraszam do kontaktu.

lek. Grażyna Chmaj

 Specjalizuję się w urologii i chirurgii dziecięcej. Leczone choroby:
‌- Zaburzenia oddawania moczu
‌- Wady układu moczowego
‌- Moczenie nocne
‌- Infekcje dróg moczowych
‌‌

Katarzyna Rzucidło

Jestem magistrem fizjoterapii, absolwentką Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego jak i absolwentką South Bank University w Londynie. Moja praca to moja pasja. Na co dzień wykorzystuję umiejętności zdobyte w kraju i za granicą. Kompleksowe podejście do pacjentów pozwala mi na szybkie zdiagnozowanie problemu oraz dobrania odpowiednich technik w leczeniu pacjenta. W swojej pracy skupiam się nie tylko na leczeniu objawów, ale znalezieniu przyczyny problemu. W trakcie pracy za granicą zdobyłam rozległą wiedzę w zakresie fizjoterapii neurologicznej, mięśniowo- szkieletowej, jak i rehabilitacji oddechowej. Na co dzień wykorzystuję terapię manualną, powięziową, kinesotaping, jak i ćwiczenia indywidualne. Od trzech lat pracuję i specjalizuję się również w terapii uroginekologicznej. To terapia polegająca na leczeniu zachowawczym, przywracaniu funkcji i sprawności w obrębie miednicy mniejszej. W swojej pracy zajmuję się kobietami z różnymi problemami w obrębie miednicy mniejszej. Od bolesnego miesiączkowania, poprzez terapię przed i po porodową oraz terapią kobiet po operacjach ginekologicznych. Część fizjoterapii urologicznej stosuję u mężczyzn, którzy mają problemy z trzymaniem moczu po prostatektomii, jak i pacjentów, którzy mają dysfunkcje miednicy mniejszej.

dr Monika Wójcik

 Z wykształcenia: neurologopeda, logopeda,  pedagog,  oligofrenopedagog, surdopedagog, terapeuta pedagogiczny, terapeuta dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Zajmuję się diagnozą i terapią logopedyczną oraz neurologopedyczną dzieci, młodzieży i dorosłych, diagnozą i terapią specyficznych trudności w uczeniu się oraz diagnozą i terapią zaburzeń rozwojowych. Monika będzie przyjmowała pacjentów w poniedziałki, wtorki oraz środy w godzinach popołudniowych. 

lek. Edyta Sawińska

Jestem lekarzem specjalistą dermatologii i wenerologii. W 2012 roku ukończyłam studia na Wydziale Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W 2021 roku uzyskałam tytuł specjalisty. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii. Na co dzień pracuję w Klinice Dermatologii w KSW Nr 1 w Rzeszowie, gdzie zdobywam doświadczenie w diagnozowaniu i nowoczesnym leczeniu schorzeń dermatologicznych. Poziom swojej wiedzy i umiejętności staram się stale podnosić uczestnicząc w kongresach krajowych i międzynarodowych oraz licznych kursach i stażach. Dermatologia, zwłaszcza dermatologia dziecięca jest moją pasją i wkładam całe moje serce w znalezienie najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych zabiegów, technologii, procedur. Serdecznie zapraszam.

lek. Sebastian Gurba

Jestem absolwentem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dyplom i tytuł lekarza otrzymałem w roku 2011. Po stażu podyplomowym pracowałem w Oddziale Chorób Wewnętrznych Szpitala MSW w Rzeszowie. Następnie przez trzy lata byłem młodszym asystentem w Klinicznym Oddziale Kardiologii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Przez kolejne trzy lata kontynuowałem szkolenie pracując w Oddziale Kardiologicznym Szpitala MSWiA w Rzeszowie a następnie, po zdaniu egzaminu z wynikiem dobrym, uzyskałem tytuł specjalisty w dziedzinie kardiologii. Obecnie pracuję w tutejszej Pracowni Radiologii Zabiegowej zajmując się kardiologią inwazyjną. Wykonałem już kilkaset zabiegów angioplastyki wieńcowej i ponad tysiąc koronarografii. Poza medycyną interesuję się głównie sportem. Szczególnie bliskie są mi bieganie, golf oraz alpinizm.

Ewa Kryczko

Neurologopeda, protetyk słuchu, diagnosta zaburzeń słuchu oraz centralnych zaburzeń przetwarzania słuchowego, terapeuta miofunkcjonalny. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku logopedia z audiologią na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie i podyplomowe studia neurologopedyczne na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem także absolwentką Kursu Technik Badań Audiologicznych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz protetyki słuchu w Medycznym Studium Zawodowym w Lublinie. Od ponad 9 lat pracuję z osobami z trudnościami w mowie, komunikacji i słyszeniu. Zajmuję się także miofunkcją jamy ustnej, współpracując w tym zakresie z lekarzami i fizjoteraputami. Regularnie uczestniczę w licznych szkoleniach i podnoszę swoje kwalifikacje, aby efektywnie i holistycznie pomagać Pacjentom, których spotykam na mojej terapeutycznej drodze. Do każdego Pacjenta podchodzę indywidualnie, z szacunkiem, empatią i pozytywnym nastawieniem. Ukończyłam wiele kursów z zakresu terapii miofunkcjonalnej, fizjoterapii w logopedii, wsparcia logopedycznego w leczeniu ortodontycznym, terapii centralnych zaburzeń przetwarzania słuchowego, opóźnionego rozwoju mowy, kinesiotapingu, stymulacji traktu ustno-twarzowego, diagnostyki słuchu i innych. Pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym, młodzieżą i dorosłymi nad korektą wad wymowy, wspieram Pacjentów przygotowujących się do leczenia ortodontycznego i laryngologicznego lub będących w trakcie takiego leczenia, zajmuję się także terapią centralnych zaburzeń przetwarzania słuchowego.

Katarzyna Kolasa

Jestem neurologopedą, logopedą, certyfikowanym instruktorem Metody Oddechowej Butejki, terapeutą Integracji Sensorycznej. Doświadczenie zdobyłam pracując w przedszkolach, stowarzyszeniach, centrach medycznych, oraz centrach rozwoju i terapii dziecka. Obecnie prowadzę prywatną praktykę logopedyczną. Specjalizuję się w szeroko pojętej dyslalii, terapii miofunkcjonalnej, wsparciu logopedycznym w terapii ortodontycznej oraz terapii oddychania. Pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym, szkolnym i młodzieżą. Stale podnoszę swoje kompetencje biorąc udział w licznych warsztatach, konferencjach i szkoleniach specjalistycznych.

Aneta Czarnecka-Gierczak

Jestem neurologopedą, logopedą, pedagogiem, terapeutą autyzmu. Wiedzę i doświadczenie zdobywałam prowadząc diagnozy i terapię dzieci z wyzwaniami rozwojowymi m. in. z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy, uszkodzeniami neurologicznymi, dziećmi z wadami genetycznymi w stowarzyszeniu, poradniach w ramach wczesnego wspomagania rozwoju oraz w przedszkolu. Obecnie współpracuje z ośrodkiem terapeutycznym oraz prowadzę własną praktykę. Jestem miłośnikiem terapii miofunkcjonalnej. Do każdego pacjenta małego i dużego podchodzę w sposób indywidualny i holistyczny kierując się profesjonalizmem i wsparciem zarówno w stosunku do dziecka jak i rodziców. Chcąc lepiej radzić sobie z wyzwaniami jakie stawiają przede mną mali Pacjenci podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach, warsztatach oraz konferencjach, między innymi: Stymulacja traktu ustno-twarzowego, Ocena traktu ustno-twarzowego, Ankyloglosia, Terapia dziecięcej apraksji mowy, ORM, afazji motorycznej i rozwojowej wg zasad motorycznego uczenia, Diagnoza i terapia miofunkcjonalna, Plastrowanie statyczne i dynamiczne w logopedii, Programowanie języka wg Metody Krakowskiej.

Urszula Adamczyk

Jestem neurologopedą, pedagogiem, certyfikowanym terapeutą miofunkcjonalnym, absolwentką Akademii Krakowskiej na kierunku neurologopedia z elementami tyflologopedii oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunkach logopedia, filologia polska i pedagogika. Jako logopeda posiadam 10-letnie doświadczenie zawodowe, pracowałam m.in. w Ośrodku Wczesnej Interwencji, szpitalu MSWiA na oddziale neurologii, poradni logopedycznej, centrum rehabilitacyjnym oraz współpracowałam ze szkołami i przedszkolami. Specjalizuję się w prowadzeniu diagnozy i terapii logopedycznej dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz osób dorosłych, zwłaszcza z wadami wymowy, w trakcie leczenia ortodontycznego w zakresie korekty nieprawidłowych funkcji strefy orofacjalnej. Świadczę również usługi w zakresie diagnozy i terapii zaburzeń mowy u osób dorosłych po udarach mózgu, urazach czaszkowo-mózgowych, guzach mózgu, w wyniku procesów neurodegeneracyjnych. Swój warsztat pracy stale wzbogacam uczestnicząc w kursach, szkoleniach oraz warsztatach, niektóre z nich to: Terapia miofunkcjonalna wg A. Kittel; Terapia dziecięcej apraksji, afazji motorycznej i rozwojowej wg zasad motorycznego uczenia; Ocena funkcjonalna traktu ustno – twarzowego. Mioterapia; Stymulacja traktu ustno–twarzowego; Elastyczny terapeutyczny taping (podejście Esther de Ru); Program usprawniania motoryki oralnej; Terapia jąkania dziecka w wieku szkolnym; Postępowanie z chorym w ostrym okresie udaru; Strategiczne metody usprawniania realizacji fonemów w dyslalii obwodowej. 

lek. Katarzyna Goliat

Lekarz neonatolog, od zawsze zainteresowana tematyką szczepień. Dzięki ukończonemu kursowi CCMP (Certyfikowane Centrum Medycyny Podróży) zajmuje się profilaktyką chorób zakaźnych osób podróżujących do różnych stref klimatycznych. Prowadzi konsultacje w zakresie szczepień ochronnych zarówno obowiązkowych jak i zalecanych przed podróżą.

lek. Krystyna Reichert-Wisz

Jestem lekarzem specjalistą pediatrii. Ukończyłam Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w 2011r. Realizowałam szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pediatrii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie. W 2018 r. uzyskałam tytuł pediatry. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Oddziale Dziecięcym oraz przychodni POZ. Nieprzerwanie podnoszę swoje umiejętności oraz zdobywam specjalistyczną wiedzę poprzez uczestnictwo w kursach, konferencjach i szkoleniach medycznych. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję. Jako mama dwójki dzieci, rozumiem obawy rodziców i lęk chorego dziecka. Staram się indywidualnie i z sympatią podejść do badania małego pacjenta. Dokładam wszelkich starań, aby każda wizyta przebiegła bezstresowo, z jasnymi zaleceniami dla rodziców i korzyścią dla moich pacjentów. Prywatnie interesuję się podróżami oraz fotografią.